Focus Dental Bodrum Tedaviler

Ofis Tipi Beyazlatma

Klinikte uygulanan diş beyazlatma yöntemidir. Zaman kısıtlaması olan hastalar için uygun bir yöntemdir. Uygulama süresi diğer yöntemlere göre daha kısadır. Beyazlatma jeli diş hekimi tarafından dişlere uygulanır ve UV ışığı veya lazer kullanılarak etkinleştirilir. İşlem ortalama 1 saat sürmektedir. Bu prosedür aynı zamanda “Lazer beyazlatma” olarak da bilinir.

Kombine Beyazlatma

Bu yöntemde evde ve ofis içi beyazlatma yöntemleri kombine bir şekilde uygulanmaktadır. Ofiste veya klinikte uygulama sonrasında 2-3 gün evde beyazlatma ile işlem pekiştirilir.

Zirkonium Kaplama

Beyaz sert bir metal olan Zirkonyum elementi diş hekimliğinde “zirkonya (zirkonyum dioksit)” olarak kullanılmaktadır. Çok yüksek kırılma direncine sahip biyouyumlu bir restoratif materyaldir. Nikel-titanyum gibi metal elementlere alerjisi olan hastalar için de uygun bir seçimdir. Restorasyonun tipine ve sağlıklı dişlerin miktarına bağlı olarak dişlerde hazırlıklar yapılır. 3D dijital tarayıcılar kullanılarak hastanın diş ölçüleri alınır. Üretilecek dişin dijital modeli bilgisayarda oluşturulur ve 3 eksenli zirkonya imalat cihazlarında kuronlar üretilir. Hastanın fotoğraflarına göre son dokunuşlar yapıldıktan sonra fırınlanır ve doğal bir görünüm sağlamak için son cila ile işlem tamamlanır.

E-Max Lamina

Lamina, “yaprak” için Latince bir kelimedir. Bu yöntemde diş yüzeyinin tamamı kesilmez, sadece ön yüzeyler 0,3 ile 0,7 mm arasında düzeltilir. Bu nedenle sağlıklı diş dokusunun kaybı minimumda tutulur. Bu işlemde kesilen bölgelere e-max kaplamalar yapıştırılır.

Estetik Dolgu

Estetik dolgu işlemi, kişinin diş rengine uygun dolgu malzemesi kullanılarak daha doğal ve estetik bir gülüş tasarımı elde edilmesi içindir. Kompozit dolgu halojen ışıkla sertleştirilir ve dişe kimyasal olarak yapıştırılır.

Dental İmplant

Dental implant, diş eksikliği durumunda protezin yerleştirildiği titanyum vida sistemidir. Çene kemiğine yerleştirilen diş implantları diş kökünün yerini alır. Tek diş eksikliğinde komşu sağlıklı dişlere dokunmadan eksik dişin yerine konması mümkün olup, diş implantları sayesinde birden fazla diş eksikliğinde hareketli protezler yerine sabit protezlerin kullanılması mümkündür. Tam dişsizlik durumlarında özellikle alt çenede kullanımı zor olan ve sıklıkla ağızdan çıkma eğilimi gösteren hareketli protezlerin implantlar sayesinde sabitlenmesi mümkündür.

All On Four

All On Four implant tekniği, dişsiz hastalarda belirli açılarla yerleştirilen dört adet diş implantı üzerine diş protezinin sabitlenmesini sağlayan bir işlemdir.

Bonding

Bazen kompozit yapıştırma veya diş yapıştırma olarak da adlandırılan diş yapıştırma, gülümsemenizi geliştirmek için kullanılan kozmetik bir diş hekimliği tedavisidir. İşlem sırasında diş hekiminiz etkilenen dişlere şeklini, boyutunu veya rengini değiştirmek için diş renginde reçine materyali uygular.

Focus Dental Clinic Bodrum Tedaviler
Focus Dental Klinik Bodrum Diş Tedavileri
Focus Dental Clinic Diş Kliniği