İmplant Diş Tedavileri

İMPLANT TEDAVİSİ

İmplant nedir?

Dental implant; çene kemiklerine yerleştirilen iyileştiğinde estetik ve çiğneme fonksiyonu kazandıran vida veya kök formunda titanyumdan üretilmiş yapılardır. Kaplama, köprü gibi diş protezleri implantlar üzerine yerleştirilerek ağızda eksik dişlerin yerleri tamamlanır.

İmplant tedavisi hangi durumlarda uygulanır?

 • Tek diş kaybedilmişse, yanındaki dişleri küçültmeye gerek kalmadan implant yerleştirilerek üzerine tek bir kaplama yapılabilir.
 • Tamamen dişsiz alt ve üst çenelerde, kemik erimesi sonucu hastanın protezini kullanamadığı durumlarda, implantlar yerleştirilip üstüne protez yapılarak  tutuculuğun artması sağlanır.
 • Büyük azı dişlerin kaybedilmiş ve arka bölge dişsiz durumdaysa, takıp çıkarılan hareketli bir protez yerine implant üzerine sabit bir köprü yapılır.
 • Uzun köprülerin desteği ve dayanıklılığı dişsiz bölgeye implant uygulanarak artırılabilir.

İmplant tedavisi nasıl uygulanır?

İmplant tedavisi steril koşullarda kişinin genel sağlık durumu değerlendirilerek edilerek uygulanır. Çenenin kemik durumu, kemiğin yoğunluğu, hastanın ağız hijyeni uygulanmada dikkat edilecek unsurlardır. Operasyondan önce bilgisayarlı tomografiden faydalanılarak milimetrik ölçümler yapılması başarıyı artırır.  Lokal anestezi implant tedavisi için yeterlidir. Eksik diş için uygun konumu belirlenerek yeterli uzunluk ve çapta yuvalar oluşturularak yerleştirilir.

İmplant tedavisi ne kadar sürer?

İmplantın yuvasının açılması ve yerleştirilmesi 5 -10 dakika gibi kısa bir süredir. İmplant sayısına göre süre değişecektir. İmplantın yerleştirilmesi ilk aşamadır. Alınması gerekmeyen eriyen dikişler uygulandıysa hastanın implant tedavisi için bir gün ayırması yeterlidir. İlk aşamadan sonra bekleme süreci başlar. İmplantın kemik ile tamamen bütünleşmesi için 2-3 ay beklenir. Eğer kemik yetersizliği sebebiyle Sinüs lifting (sinüs yükseltme), kemik tozu; kemik grefti yerleştirme gibi ek işlemler uygulandıysa 4-5 ay beklenmesi implantın başarısı için gerekmektedir. İmplant yerleştirildiği anda hekiminiz süreç hakkında daha net bilgiler vermektedir.  Günümüz teknolojisinin yardımıyla implantların üstüne sabit geçici dişler yapılarak da hastaların bekleme sürecini konforlu geçirmesi sağlanmaktadır.

Focus Dental Bodrum Dental Implants
Focus Dental Turkey Dental Implant
Implant Turkey

Deneyimli implant ve diş protez hekimleri

15 yılı aşkın deneyimli, binlerce implant ve implant üstü protez yapmış seçkin diş hekimlerinden oluşan bir kadroya sahibiz.

Kaliteli ve yaygın markalar

Dünya çapında en yaygın ve kaliteli implant markalarıyla çalışıyoruz. İmplanttan dolgular, ara parçalar, ölçüler, metal/zirkon altyapılar ve porselen tozlarına kadar CE sertifikalı kaliteli malzemeler kullanıyoruz.

İmplant üstü vidalı protezler

Bu alternatifi Türkiye’de en iyi uygulayan merkezlerden! Simante (yapıştırılan) protezlere göre teknik avantajları yüksek vidalı protez dişler yapıyoruz. Focus Dental Bodrum zirkonyum malzemesi ile vidalı implant sistemini uyumlu bir şekilde kullanmaktadır.

Kapalı (dikişsiz) cerrahi alternatifi

3 boyutlu ağız içi görüntüleme sonrasında, üç boyutlu programlarda tasarlanan modeller üzerinden daha konforlu cerrahi tedavi seçeneği sunuyoruz.

Yetkin bir laboratuvar

Son teknoloji tasarım, cam ve 3D cihazlarına sahip, vidalı protezler konusunda öncü laboratuar tercihi. Estetik kararlara katılabildiğiniz bir ortamda gerçekten içinize sinen sonuçlar alabilirsiniz, implant Bodrum Focus Dental ile çok kolay.

Sabit geçici dişler

Focus Dental Bodrum implant iyileşme dönemini dişsiz geçirmemeniz için, 3D programlarda tasarlanan ve 3D yazıcılar ile üretilen, sabit, estetik, konforlu geçici dişler uygular.

Hasta dostu, net ve yazılı garanti programı

Belirsiz ifadelerin olmadığı, olasılık ve yapılacakların net olarak ifade edildiği bir garanti programı sunuyoruz.

Şeffaf fiyatlandırma

Kararınızı muayenemizden ve detaylı planlamamızdan sonra verebilirsiniz. Planlama aşamasında tedavi tutarını olasılıkları ile net bir şekilde ifade ediyor ve plan/fiyat çıktısını size veriyoruz. Gizli ya da şişirilen fiyatları bizde bulamazsınız.

Focus Dental Bodrum En İyi İmplant Sorularınızı Cevaplıyor

İmplant tedavisi zor mu?

İmplant tedavisi diş çekiminden bile rahat bir işlemdir.

İmplant tedavisi sonrasında bakım gerekir mi?

Ağız hijyeninize ve düzenli hekim kontrollerine özen göstermeniz yeterli olacaktır.

Her hastaya implant yapılabilir mi?

Genel sağlık durumu iyi olan hastalara ve doktorları tarafından implant tedavisine sakınca görülmeyen her hastaya implant uygulanabilir.

İmplant kaç yaşından itibaren yapılabilir?

İmplant için kemik gelişiminin tamamlanmış olması önemlidir.18 yaşın beklenmesi genel olarak uygundur.

İmplant diş çekiminden ne kadar sonra yapılmalıdır?

Çekim sonrası bölgenin temizlenmesi ve 2-3 ay beklenmesi yeterlidir.

İmplant diş çekiminden hemen sonra yapılabilir mi?

Dişin çekiminin hemen ardından immediate implant ( erken implant/ hızlı implant) olarak da uygulanabilir. Bunun için yeterli kemik olması ve uygulama bölgesinde enfeksiyon olmaması yeterlidir.

İmplant markası önemli midir? En iyi implant markası nedir?

Çok fazla sayıda diş implant markası bulunmaktadır. İmplantın başarısı yüksek oranda cerrahın bilgisi ve mesleki pratiğine bağlıdır. Hekiminiz kullanım kolaylığı, üst yapının uygulanması, dayanıklılığı ve kalitesi gibi faktörleri değerlendirerek kendi uygun gördüğü markaların bilgisini verecektir.

İmplant sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

İmplant sonrası ilk 24 saat dikkat edilmesi gerekenler:

 1. İmplant bölgesinin dişetinde ve yanak tarafında şişlik olması normal bir sonuçtur. Şişliği azaltmak için implantlarınız yerleştirildikten sonra 5 dakikalık buz uygulamalarını, 10 dakika ara vererek yapın. Buz uygulamasını bu şekilde ilk 24 saat mümkün olduğunca yapın.
 2. İlk 2 saat yemek yemeyin. Sonrasında Ilık (oda sıcaklığında) ve yumuşak gıdalar tüketmeye dikkat edin. Dikişlerin zarar görmemesi için implant operasyonunu takiben beslenmedeki gıdaların yumuşak olması önemlidir.
 3. İmplant sonrası ağrı şikayetinin yönetilmesi uygun ilaçlar ile oldukça kolaydır. İmplant sonrası ilaç kullanımı hekiminizin reçete ettiği ilaçları düzenli kullanmak şeklindedir. Kanamayı artıracağı için ağrı kesici olarak aspirin kullanmayınız.
 4. İmplant sonrası enfeksiyon gelişmesini önlemek için hekiminiz antibiyotik ve ağız gargarası reçete edecektir. Düzenli kullanmanız önemlidir.
 5. Sıcak banyo yapmayın. Ağır egzersiz ve spordan kaçının. Ağır kaldırmayın.
 6. Bölgeden hafif kan sızıntısı olabilir. Bu durumda, kanı durdurmak için gazlı bez veya pamuk, kağıt peçete, vs uygulamayın. Ağzınızdaki kan tadını gidermek için ağzınızı su ile çalkalamayın. Kanamanızın artması durumunda bizimle temasa geçin.
 7. Yüksek yastıkta yatın. Başınızı eğerek çömelmeyin (örneğin; ayakkabı çıkarmak için).

İmplant sonrası ilk 24 saatten sonra 7-10 gün dikkat edilmesi gerekenler:

 1. Ağzınızda yapılan işlemi görmek için yanak veya dudağınızda gerilim oluşturmayın. Dikişlerinizin açılmasına neden olabilir veya o bölgede yara iyileşmenizi engelleyebilir.
 2. Beklenmeyen ağrı,şişlik, kanama, dikiş açılması durumunda hekiminize bilgi verin.
 3. Aşırı sıcak soğuk içecek ve baharatlı, acılı gıdalardan kaçının.
 4. İmplant bölgesinin temizliğini size tarif edilen şekilde uygulayın. Tüm dişlerinizin temizliğini ihmal etmeyin.

İmplant ameliyatı sonrası sigara içebilir miyim?

İmplant operasyonu sonrası alkol alabilir miyim?

Tüm tütün ürünleri zararlıdır ve sigara ve alkolün, içerikleri nedeniyle iyileşme sürecine olumsuz etkileri vardır. Bakterilere zemin hazırlayarak enfeksiyon riskini artırabilirler. Dikiş bölgesinin yara iyileşmesini geciktirebilirler. Kanlanmayı azaltarak iyileşmeyi ve titanyum vidaların kemikle bütünleşmesine engel oluşturabilirler. Tüketilmemeleri tercih edilir.

İmplant sonrası çenede uyuşukluk normal midir?

Uyuşukluk dudakta hissedilmektedir. Alt çene azı dişler bölgesine implant yerleştirilirken bölgeden geçen sinire çok dikkat edilmelidir. İmplant uygulayan hekimin cerrahi bilgisi, operasyon öncesi tomografik incelemenin ayrıntılı yapılması bu tarz komplikasyonların yaşanmasını engeller.

Bodrum’da implant nasıl yaptırabilirim?

Bodrum’da bulunan çene cerrahisi uzmanımız tarafından panoramik ve dijital tomografik görüntüleme imkanlarımızla detaylı muayene ve bilgilendirilme sonrası implant operasyonunu rahatlıkla yaptırabilirsiniz. İmplant Bodrum ihtiyacınız ve çene cerrahı arayışınız için lütfen Bodrum İmplant Focus Dental ekibimizden randevu alınız.

İmplant Diş Fiyatları / Focus Dental Klinik Bodrum Diş İmplant Fiyatları?

Fiyatlarımızı TDB fiyatlarını referans alarak belirliyoruz. Genelde hangi implant markasını seçeceğiniz de fiyatı en çok belirleyen etkendir. Muayeneden sonra hastamız ile birlikte hangi implant markasını kullanacağımızı ve üzerinde kullanılacak kaplama meteryaline göre kaplama fiyatlarını alternatifleri ile birlikte beraber karar vermeye çalışıyoruz. Genel implant fiyatı hakkında fikrim olsun derseniz Focus Dental Bodrum implant fiyatı seçeceğiniz markaya göre 350-700 EUR arası değişmektedir.

İmplant üstü protez fiyatı nedir? 

İmplant üstü protez birçok tedavi seçeneğini kapsar. Tam sabit porselenler, hareketli protezler, köprüler, hibrit protezler, locater, ball, bar tutuculu protezler ve daha birçok seçenek vardır. Hepsinde fiyatlar değişmektedir. Üst yapılarda zirkonyum veya metal alt yapılı porselen tercih edilir. Bodrum zirkonyum (zirconium), zirkonyum Bodrum,  porselen Bodrum, Bodrum porselen tedavi seçeneklerini uygulayan diş hekiminiz tarafından muayene edilip, detaylı bir şekilde planlama yapıldığında, ilk randevu da fiyat netleşecektir.